Strona główna | Działalność ZRP | Konkursy i odznaczenia | Laureaci Nagrody Literackiej im. Władysława Reymon

Laureaci Nagrody Literackiej im. Władysława Reymonta w latach 1994 – 2009

 

I edycja

 

1. Monika Żeromska - „Za książkę roku”
2. Piotr Kuncewicz - „Za książkę roku”

 

II edycja

 

3. Jan Józef Szczepański - „Za twórczość całego życia”
4. Anna Bolecka - „Za książkę roku”
5. Andrzej Zaniewski - „Za książkę roku”

 

III edycja

 

6. ks. Jan Twardowski - „Za twórczość całego życia”
7. Wojciech Żukrowski - „Za twórczość całego życia”

 

IV edycja

 

8. Ludmiła Marjańska - „Za twórczość całego życia”
9. Wiesław Myśliwski - „Za książkę roku”
10. Janusz Krasiński - „Za twórczość całego życia”

 

V edycja

 

11. Krystyna Kolińska - „Za twórczość całego życia”
12. Lesław Bartelski - „Za twórczość całego życia”
13. Andrzej Braun - „Za książkę roku”
14. Włodzimierz Odojewski - „Za twórczość całego życia”

 

VI edycja

 

15. Tadeusz Różewicz - „Za twórczość całego życia”
16. Olga Tokarczuk - „Za książkę roku”

 

VII edycja

 

17. Zygmunt Kubiak - „Za twórczość całego życia”
18. Marek Bieńczyk - „Za książkę roku”

 

VIII edycja

 

19. Tadeusz Konwicki - „Za twórczość całego życia”
20. Jarosław Abramow – Newerly - „Za książkę roku”
21. Tadeusz Kolańczyk - Nagroda Specjalna
22. Hanna Kirchner - Wyróżnienie

 

IX edycja

 

23. Marek Nowakowski - „Za twórczość całego życia”
24. Krzysztof Gąsiorowski - „Za książkę roku”
25. Wiesław Henryk Kluczyński - Nagroda Specjalna
26. Ludwik Błażejewski - Wyróżnienie
27. Zofia Gągała-Bohaczyk - Wyróżnienie

 

X edycja

 

28. Witold Zalewski - „Za twórczość całego życia”
29. Ryszard Kapuściński - „Za książkę roku”
30. Jan Klimek - Nagroda Specjalna
31. Antoni Kiec - Nagroda Specjalna
32. Cezary Sarzyński - Wyróżnienie
33. Chór Rzemieślniczy „Moniuszko” - Wyróżnienie

 

XI edycja

 

34. Marian Grześczak - „Za twórczość całego życia”
35. Zbigniew Jerzyna - „Za książkę roku”
36. Jan Zioberski - Nagroda Specjalna
37. Ryszard Kulpiński - Honorowe Wyróżnienie
38. Marek Wojtal - Honorowe Wyróżnienie
39. Andrzej Schmidtke - Honorowe Wyróżnienie

 

XII edycja

 

40. Jerzy Ficowski - „Za twórczość całego życia”
41. Tomasz Łubieński - „Za książkę roku”
42. Zbigniew Domino - „Za książkę roku”
43. Ewa Prochaczek - Nagroda Specjalna
44. Prof. Janusz Maciejewski - Honorowe Wyróżnienie
45. Jolanta Lothe - Honorowe Wyróżnienie
46. Piotr Lachmann - Honorowe Wyróżnienie
47. Chór Męski „HARMONIA” - Honorowe Wyróżnienie
48. Krzysztof Winicjusz Jezierski - Honorowe Wyróżnienie
49. Adam Nowak - Honorowe Wyróżnienie

 

XIII edycja

 

50. Julia Hartwig - „Za twórczość całego życia”
51. Eustachy Ryski - „Za książkę roku”
52. Roman Śliwonik - „Za książkę roku”
53 . Iwona Smolka - Honorowe Wyróżnienie
54. Danuta Cirlić-Straszyńska - Honorowe Wyróżnienie
55. Grypa Poetycka „Wierzbak” - Honorowe Wyróżnienie
56. Marian Grześczak - Honorowe Wyróżnienie
57. Ryszard Borkowski - Nagroda Specjalna
58. Ks. Henryk Kuczob - Nagroda Specjalna
59. Marian Edmund Ząbek - Nagroda Specjalna
60. Towarzystwo Śpiewu „Lutnia” - Honorowe Wyróżnienie
61. Kapela „Cechowa Ferajna” - Honorowe Wyróżnienie
62. Zespół Muzyczny „Wiarusy” - Honorowe Wyróżnienie

 

XIV edycja

 

63. Ryszard Przybylski - „Za twróczość całego życia”
64. Marek Wawrzkiewicz - „Za twórczość całego życia”
65. Bogdan Loebl - „Za książkę roku”
66. Kazimierz Orłoś - Wyróżnienie
67. Adam Pomorski - Wyróżnienie
68. Janusz Wasylkowski - Wyróżnienie
69. Ks. Prałat Wojciech Drozdowicz - Wyróżnienie
70. Adam Marszałek - Wyróznienie
71. Tadeusz Kolańczyk - Nagroda Specjalna
72. Krzysztof Winicjusz Jezierski - Nagroda Specjalna
73. Janusz Bator - Honorowe Wyróżnienie
74. Roman Czerniec - Honorowe Wyróżnienie
75. Chór „Grodkovia” - Honorowe Wyróżnienie
76. Mieczysław Mantyka - Honorowe Wyróżnienie

 

XV edycja

 

77. Józef Hen - „Za twórczość całego życia”
78. Krzysztof Karasek - „Za twórczość całego życia”
79. Anna Janko - „Za książkę roku 2007”
80. Barbara Koc - Honorowe Wyróżnienie
81. Zbigniew Makowski - Honorowe Wyróżnienie
82. Jan Rodzeń - Honorowe Wyróżnienie
83. Witold Marcewicz - Nagroda Specjalna
84. Henryk Jan Pytlik - Nagroda Specjalna
85. Janusz Wiśniewski - Nagroda Specjalna
86. Jan Kalisz - Honorowe Wyróżnienie
87. Zdzisław Świstak - Honorowe Wyróżnienie

 

XVI edycja

 

88. Hanna Krall - „Za twórczość całego życia”
89. Marian Pilot - „Za twórczość całego życia”

90. Marian Grześczak - "Za książkę roku 2008"

91. Andrzej Grabowski - Honorowe Wyróżnienie

92. Janusz Odrowąż-Pieniążek - Honorowe Wyróżnienie

93. Służewiecki Dom Kultury - Honorowe Wyróżnienie

94. Jolanta Kaczor - Nagroda Specjalna

95. Wacław Kuś - Honorowe Wyróżnienie

96. Ewa Mańkowska - Honorowe Wyróżnienie

97. Rzemieślnicze Towarzystwo Śpiewackie "HASŁO" - Honorowe Wyróżnienie

 

Print  
Związek Rzemiosła Polskiego
Dom mediowy