Strona główna | Aktualności

Nagrody w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku 2016 rozdane
14.06.2017

Wczoraj (13 czerwca) w Centrum kreatywności Targowa odbyła się gala konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku . Wydarzenie było okazja do wyróżnienia przedsiębiorców wyjątkowych, mocno kreatywnych i inspirujących. Celem konkursu jest wspieranie zarówno młodych małych firm jak i tych, które na rynku z powodzeniem działają od lat.
Już po raz 12 najszybciej rozwijające się mikrofirmy zostały nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami pieniężnym. Nagrodę główną w wysokości 45 000 zł oraz tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2016 otrzymała kreatywna agencja social media Nakatomi, która działa w ponad 20 krajach na świecie.
Zdobywcami nagród w wysokości 13 tys. zł w poszczególnych kategoriach zostali:. kategoria  START firma Many Mornings producent i sprzedawca skarpet „nie do pary”, wyróżniających się nowoczesnym designem oraz wysoką jakością. Kategori PROGRES - firma AQUA-TECH Smilewicz Tuz z innowacyjnymi rozwiązaniami w branży wodociągowej, redukującej zużycie wody i energii. Kategori SENIOR - firma ATLANTA – mała poligrafia. Nagrodę wręczał prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik. Kategori MŁODY BIZNES - firma Agrotur Marta Kołodziej, prowadząca dwa ośrodki rekreacyjne nastawione na młodzież szkolną i oferujące szereg niezwykłych atrakcji, takich jak pobyt w wiosce afrykańskiej. I w kategorii KOBIETY PRZEDSIĘBIORCZYNI - Maria Sapiołko, właścicielka Dworu Bartnika – kompleksu wypoczynkowego znajdującego się na terenie Puszczy Białowieskiej.
Przyznano też specjalne wyróżnienia oraz nagrody w wysokości 10 000 zł. Otrzymały je firmy: Brewa, za umiejętne korzystanie z funduszy europejskich, Nakatomi –przedsiębiorcza firma rodzinna, Gymstation Breguła Laber, za prowadzenie działalności w małych miastach firma, Smart Pharma, za tworzenie nowych produktów medycznych, oraz firma ULANKA Katarzyna Ulańska. Za usługi fotograficzne i organizowanie plenerów dla dzieci.
– To naprawdę niesamowite, że polscy drobni przedsiębiorcy mają tak wielką wewnętrzną potrzebę, żeby w sposób szczególny dbać o swoich pracowników i dzielić się swoimi zyskami z potrzebującymi – powiedział Grzegorz Galusek, Dyrektor Wykonawczy Microfinance Centre.
Zadura-Lichota, Dyrektor Departamentu Analiz i Strategii w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, zaprezentowała wyniki badania „Co nas wyróżnia na tle innych krajów i motywuje do zakładania własnych firm”.
Związek Rzemiosła Polskiego jest partnerem konkursu od pierwszej edycji.
Zdjęcia:
•  17.08.2017   Wytyczne ONZ dotyczące biznesu i praw człowieka. Konferencja w ...
•  17.08.2017  Wspólne stanowisko pracodawców w sprawie minimalnego wynagrodzenia ...
•  16.08.2017  Ogłoszenie
•  16.08.2017  Konkurs Złoto i Srebro w Rzemiośle
•  16.08.2017  Puls Biznesu: Podatnik pod lupą podatnika
•  11.08.2017  Projekt rozporządzenia ministra rolnictwa trafił do konsultacji
•  11.08.2017   Zakończona rekrutacja na stanowiska: autorów i recenzenta
•  11.08.2017  Minister Rafalska podpisała rozporządzenia dot. indywidualizacji ...

Związek Rzemiosła Polskiego
Dom mediowy