Strona główna | Aktualności

Finał XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu BHP „Bezpiecznie od startu”
06.06.2017

31 maja w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego odbył się finał XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu BHP „Bezpiecznie od startu”. Konkurs organizowany jest przez ZRP przy współpracy Państwowej Inspekcji Pracy,  a jego celem jest popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad BHP wśród uczniów zawodu w rzemiośle. Tegoroczną edycję konkursu mecenatem objęła firma rzemieślnicza „Szynaka Meble”.

 

Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik podczas finału podkreślił, że „ważne są kwalifikacje zawodowe, osiąganie wiedzy teoretycznej, ale równie istotna jest także umiejętność znalezienia się na rynku pracy czy umiejętność działania w zespole. Należy jednak pamiętać, że zarówno pracodawca jak i pracownicy powinni być partnerami realizującymi wspólny cel, jakim jest bezpieczna praca.”

 

Dariusz Mińkowski, zastępca Głównego Inspektora Pracy, powiedział że: „realizując ze Związkiem Rzemiosła Polskiego konkursu „Bezpiecznie od startu” Państwowa Inspekcja Pracy chce kształtować dobre zasady wśród osób, które za chwilę wejdą na ścieżkę swojego rozwoju zawodowego. Dodał również, iż ma nadzieje, że laureaci tego konkursu będą przygotowani do tego, aby w przyszłości umieć weryfikować ryzyko zawodowe, a także przewidywać konsekwencje określonych zdarzeń. Kształcenie dualne, nauczanie zawodu, nowych zasad i praktyk jest coraz lepiej postrzegane przez pracodawców. Widzą oni w tym szansę na pozyskanie dobrych, odpowiednio wykwalifikowanych i profesjonalnych pracowników.”

 

Laureatami tegorocznej edycji konkursu w kategorii indywidualnej zostali:

I miejsce – Mateusz Walendowski – Izba Kalisz

II miejsce – Beniamin Kubis – Izba Opole

III miejsce Marlena Przybył – Izba Kalisz

Drużynowo pierwsze miejsce zajęła Izba z Kalisza, drugie miejsce Izba z Opola i trzecie miejsce Izba Mazowsza, Kurpi i Podlasia.

 

Zdjęcia: LINK

 

Ranking: LINK
•  20.10.2017  Konsultacje Ministerstwa Zdrowia
•  20.10.2017  „How to do Business with the United Nations?” Seminarium
•  20.10.2017  Nadzwyczajne posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego
•  19.10.2017  Spotkanie Forum Żywnościowego
•  19.10.2017  Indeks sytuacji ekonomicznej dla MŚP
•  19.10.2017  Małe i średnie firmy mają swojego pełnomocnika w rządzie
•  19.10.2017  Zapytanie ofertowe - nabór trenerów na szkolenia - wyniki ...
•  18.10.2017  Uproszczenia w prawie podatkowym i gospodarczym. Konsultacje

Związek Rzemiosła Polskiego
Dom mediowy