Strona główna | Aktualności

Międzynarodowy Kongres w Warszawie
20.03.2017

CEE Innovators Summit to międzynarodowy kongres, który odbędzie się 27-28 marca w Warszawie z udziałem Premierów Państw Grupy Wyszehradzkiej.


Dwudniowe spotkanie adresowane jest do innowatorów z regionu, start-upów, organizacji pozarządowych zajmujących się innowacyjnością w V4, szefów działów R&D w dużych firmach poszukujących innowacji oraz przedstawicieli administracji publicznej z regionu. Kongres będzie okazją do prezentacji praktycznego wymiaru innowacyjności oraz miejscem dyskusji nad współpracą w tej części Europy.


Podczas CEE Innovators Summit zostanie podpisana międzyrządowa „Deklaracja Warszawska” w sprawie innowacyjności naszego regionu oraz zostanie zaprezentowany raport Polskiego Funduszu Rozwoju na temat rynku Venture Capital w regionie.


Gościem specjalnym pierwszej części poświęconej gospodarce będzie profesor Mariana Mazzucato, autorka książki „Przedsiębiorcze Państwo”, w której wyjaśnia, dlaczego państwo powinno być aktywne w gospodarce, jaką rolę na rynku powinno odgrywać oraz dlaczego to wszystko jest ważne z perspektywy innowacyjności gospodarki.


Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Paweł Borys zaprezentuje raport dotyczący finansowania wysokiego ryzyka w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. PFR w ramach programu „Start in Poland” tworzy największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformę inwestycji kapitałowych w innowacyjne spółki na wczesnym etapie rozwoju.

Część druga i trzecia Kongresu obejmuje cyfryzację europy środkowo – wschodniej i wyzwania innowatorów.
.Więcej: LINK
•  24.03.2017  O reformie edukacji w Polskim Radiu 24 z udziałem Związku Rzemiosła ...
•  24.03.2017  „Aktualne problemy branży mięsnej”. Konferencja w Warszawie
•  24.03.2017  Puls Biznesu: Definicja pełna wątpliwości
•  24.03.2017  Obradował Zespół problemowy ds. prawa pracy RDS
•  24.03.2017  Został jeszcze tydzień na udział w konkursie Mikroprzedsiębiorca ...
•  23.03.2017  Dialog Obywatelski z udziałem Komisarz UE – 7 kwietnia w Warszawie
•  23.03.2017  Rozporządzenie - Podstawy programowe kształcenia w zawodach - ...
•  23.03.2017  Spotkanie Grupy roboczej ds. etyki i odpowiedzialnego prowadzenia ...

Związek Rzemiosła Polskiego
Dom mediowy