Strona główna | Aktualności

Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku rozpoczęty
17.03.2017

Już po raz 12 najszybciej rozwijające się mikrofirmy będą rywalizować o atrakcyjne nagrody pieniężne w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku. Nagroda główna to 45 tysięcy złotych, ale przyznane zostaną też nagrody dodatkowe. Uczestniczące w konkursie mikroprzedsiębiorstwa oceniane będą nie tylko pod kątem perspektyw rozwojowych. Równie istotne będzie nastawienie na zrównoważony rozwój i aktywność proekologiczna. Konkurs organizuje Fundacja Microfinance Centre przy finansowym wsparciu Citi Foundation.


- Celem konkursu jest wspieranie zarówno młodych mikrofirm jak i tych, które na rynku z powodzeniem działają od lat. Nagrodzimy mikroprzedsiębiorstwa, które rozwijają się i z sukcesem wprowadzają na rynek nowe produkty i usługi, ale także inne mikroprzedsiębiorstwa takie jak małe firmy rodzinne czy zakłady rzemieślnicze  – powiedział Grzegorz Galusek, Prezes Fundacja Microfinance Centre – Ocenimy także odpowiedzialność uczestniczących w konkursie mikrofirm wobec klientów, pracowników i społeczności lokalnej oraz ich aktywność proekologiczną – dodał.
Do konkursu mogą przystąpić przedsiębiorcy, którzy zatrudniają mniej niż 10 pracowników, a roczny obrót lub całkowity bilans roczny ich przedsiębiorstw nie przekracza 2 milionów euro. Aplikacje zbierane są poprzez stronę internetową konkursu:https://www.mikroprzedsiebiorca-roku.pl. Etap zbierania zgłoszeń potrwa do 24 marca. Uroczysta konkursowa gala odbędzie się 8 czerwca w Warszawie.


Spośród zgłoszeń zostanie wybrany zwycięzca, który otrzyma nagrodę główną w wysokości 45 tys. zł oraz wyłączność na używanie tytułu Mikroprzedsiębiorca Roku 2016. Kapituła konkursu wskaże także zwycięzców i przyzna nagrody pieniężne w wysokości 13 tys. zł w następujących kategoriach dodatkowych: START dla najmłodszych mikroprzedsiębiorstw; PROGRES dla firm “wieku średniego”; SENIOR dla firm działających na rynku najdłużej; MŁODY BIZNES dla mikroprzedsiębiorstw prowadzonych przez osoby poniżej 30. roku życia i KOBIETA MIKROPRZEDSIĘBIORCZYNI dla mikrofirm prowadzonych przez przedsiębiorcze kobiety.


Związek Rzemiosła Polskiego znalazł się w składzie Koalicji na rzecz mikroprzedsiębiorczości. Prezes ZRP Jerzy Bartnik jest członkiem Kapituły konkursu.
Więcej: LINK
•  28.06.2017  "Z rozporządzeniem REACH .Rejestracja 2018 w pigułce". Seminarium. ...
•  28.06.2017  Ułatwienia w dochodzeniu odszkodowań od karteli
•  28.06.2017  Certyfikaty Dobry Produkt 2017
•  27.06.2017  G. Prawna: Nowa działalność nierejestrowana furtką dla szarej ...
•  27.06.2017  G. Prawna: Nowe prawo przedsiębiorców budzi nadzieje i... ...
•  26.06.2017  XV edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP
•  26.06.2017  Konkurs promujący kształcenie zawodowe
•  23.06.2017  ZRP w programie „Debata Młodych” o zmianach w emeryturach

Związek Rzemiosła Polskiego
Dom mediowy