Strona główna | Aktualności Archiwum

Program pracy i kalendarz spotkań UEAPME 
19.01.2018
UEAPME udostępniła roboczy program pracy Forum Żywnościowego, ze wskazaniem tematów, które będą lobbowane przez Komisję Europejską.

Rekrutacja zespołów autorskich - usługi osobiste 
19.01.2018
Niniejsze zapytania ofertowe dotyczą realizowanego przez Związek Rzemiosła Polskiego projektu „Nowa jakość zawodowych egzaminów w rzemiośle – etap II”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój: Oś priorytetowa: II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.15 Kształcenie i szkolenie zawodowe dostosowane do potrzeb zmieniającej się gospodarki.

Dzięki e-składce firmy oszczędzają czas i pieniądze 
18.01.2018
17 mld złotych – tyle w sumie od początku roku trafiło na indywidualne rachunki w ZUS. To aż o 10% większe wpływy od tych ze stycznia ubiegłego roku – podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Prace nad zmianą definicji mikro, małego i średniego przedsiębiorstwa (MŚP) 
18.01.2018
Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że Komisja Europejska planuje zmianę definicji mikro, małego i średniego przedsiębiorstwa (MŚP). Jeżeli zaliczasz się do kategorii MŚP, weź udział w krótkim badaniu online.

Ustawa STIR już funkcjonuje. Możesz sprawdzić swojego kontrahenta 
18.01.2018
Ministerstwo Finansów opublikowało komunikat, że na swojej stronie BIP udostępniona została wyszukiwarka podmiotów niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT. A to za sprawą ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych, tzw. ustawa STIR , która weszła w życie 13 stycznia.

Konsultacje w sprawie oceny wpływu - Dobrowolnego Etykietowanie Kraju Pochodzenia 
18.01.2018
W ramach przepisów dotyczących informacji na temat żywności dla konsumentów, Komisja Europejska przeprowadza ocenę skutków dotyczącą ewentualnego wprowadzenia zasad dotyczących wskazania kraju pochodzenia produktu lub miejsca pochodzenia głównego składnika wykorzystanego w produkcji.


«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  »  
Związek Rzemiosła Polskiego
Dom mediowy