Strona główna | Aktualności Archiwum

Najpierw umowa potem praca już od 1 września 
26.08.2016
Syndrom pierwszej dniówki odchodzi do lamusa. 1 września br. wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu pracy, zgodnie z którą pracodawca i każdy pracownik będzie zobowiązany posiadać umowę na piśmie albo pisemne potwierdzenie jej warunków - jeszcze przed dopuszczeniem pracownika do pracy.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP. Zgłaszanie kandydatur do 30 września 
26.08.2016
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda ogłosił nową edycję Nagrody Gospodarczej. Podobnie jak w latach ubiegłych, Związek Rzemiosła Polskiego został zaproszony do grona Instytucji zgłaszających kandydatów w ramach tej nagrody.

Ruszyła IV edycja konkursu Pracodawca Jutra  
25.08.2016
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do składania zgłoszeń w ramach IV edycji konkursu Pracodawca Jutra. Głównym celem jest pokazanie i wyróżnienie pracodawców, którzy z sukcesem realizują przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym skierowane do osób przygotowujących się do wejścia na rynek pracy.

Związki zawodowe dla samozatrudnionych 
23.08.2016
Ministerstwo pracy w nowelizacji ustawy o związkach zawodowych zakłada, że prawo do tworzenia i wstępowania do organizacji związkowych będą mieli wszyscy ci, którzy świadczą osobiście pracę za wynagrodzeniem i nie zatrudniają do tej pracy innych osób.

Pełna rachunkowość od 2 mln euro w pakiecie „100 rozwiązań dla firm” 
23.08.2016
Zmniejszenie liczby podmiotów mających obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych zapowiedziano w przygotowanym przez wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego pakiecie 100 rozwiązań dla firm. Biegli rewidenci i księgowi krytykują pomysł, aby do 2 mln euro podnieść próg przychodów zobowiązujący do prowadzenia pełnej rachunkowości- napisała napisała dziś Agnieszka Pokojska w Dzienniku Gazecie Prawnej w artykule „Mniej prowadzących księgi nie wszystkim na rękę”.

Uwagi Związku Rzemiosła Polskiego do projektu ustawy o zmianie ustawy o Radzie Dialogu Społecznego 
23.08.2016
Związek Rzemiosła Polskiego w pełni popiera zmiany w projekcie ustawy o zmianie ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego, wprowadzających zmiany, które mają na celu powrót dialogu społecznego do wojewody.


«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  »  
Związek Rzemiosła Polskiego
Dom mediowy