Strona główna | Aktualności Archiwum

Portal men.gov.pl: Forum Edukacji Zawodowej i Gospodarki 
27.11.2014
Kształcenie dualne jako kierunek rozwoju edukacji zawodowej w Polsce – to temat Forum Edukacji Zawodowej i Gospodarki, w którym wzięła udział minister Joanna Kluzik-Rostkowska.

Forum Edukacji Zawodowej i Gospodarki 
26.11.2014
- Musimy uruchomić mechanizmy, którymi zachęcimy pracodawców do tworzenia miejsc pracy - powiedziała Minister Edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska podczas Forum Edukacji Zawodowej i Gospodarki. Jednocześnie dodała, że takie działania musza stanowić proces. - Niestety - nic się nie stanie z dnia na dzień - zauważyła szefowa resortu edukacji.

Realizacja i wdrażanie projektów. Konferencja w Ministerstwie Pracy 
25.11.2014
Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich organizuje konferencję "Realizacja i wdrażanie projektów przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich w Priorytecie I Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Efekty realizacji projektów", która będzie okazją do podsumowania realizacji projektów systemowych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki inicjowanych przez Departamenty Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz pozostałych, wdrażanych przez Centrum RZL.

Prezydent podpisał ustawę o ulgach podatkowych na dzieci 
25.11.2014
Prezydent Bronisław Komorowski podpisał 24 listopada ustawę zmieniającą zasady przyznawania ulg podatkowych na dzieci. W myśl nowych przepisów z ulgi będą mogły skorzystać wszystkie rodziny, w których przynajmniej jedno z rodziców płaci podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT). Na trzecie i kolejne dziecko ulga będzie wyższa o 20 proc.

Pracodawcy jednym głosem o nowelizacji Kodeksu pracy 
25.11.2014
Reprezentatywne organizacje pracodawców (Związek Rzemiosła Polskiego, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Konfederacja Lewiatan, Business Centre Club – Związek Pracodawców) przygotowały wspólne stanowisko do projektu ustawy o zmianie ustawy Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw z dn. 20 października 2014 r. Uwagi zostały przesłane, w ramach trwających konsultacji, do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Minister finansów powołał Komisję do opracowania prawa podatkowego przychylnego przedsiebiorcy 
24.11.2014
Głównym zadaniem Komisji jest przygotowanie nowego projektu ustawy, który zastąpi obecną Ordynację podatkową, a także uczestniczenie w całym procesie legislacyjnym nad tym aktem prawnym. Nowe regulacje mają za zadanie zagwarantowanie odpowiednich praw podatnikom i zwiększenie ich poczucia bezpieczeństwa.


«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  »  
Związek Rzemiosła Polskiego
Dom mediowy